Košarka: KK Litva-KK Živinice 75:97

Košarkaši našeg tima sinoć su gostovali u Banovićima kod ekipe KK Litva. Bili smo veliki favoriti u ovoj utakmici. Kao i što smo najavili, domaćini su se maksimalno potrudili da nas iznenade. Prva četvrtina završava neriješeno, 22:22, a sa prednošću od 4 poena su otišli na odmor.

U drugom poluvremenu, zahvaljujući boljem pristupu igri i daleko boljoj odbrani, naši momci dozvoljavaju domaćinima da u trećoj dionici postignu samo 9 poena. Ista je završila rezultatom 78:54, u našu korist. Košarkaši predvođeni izuzetno raspoloženim Mazalovićem i Subašićem, sigurno utakmicu privode kraju i ostvaruju šestu uzastopnu pobjedu konačnim rezultatom 75:97.

Prvo ime susretan je igrač iz redova domaćina, kapiten Goran Kovačević koji je postigao 40 poena, a kod nas je najviše poena postigao Meris Mazalović (26), a iza njega je Armin Subašić (23).

U narednom, posljednjem kolu ove polusezone, dočekujemo ekipu Orlovika./Miki Halil Muratović-predsjednik KK Živinice/