igra

Danas je u Živinicama odigrana prvenstvena utakmica između Slavena i Rudara iz Bukinja, u kojoj je Slaven postigao svoju prvu pobjedu u prvom kolu nastavka prvenstva Druge lige F BiH-Sjever. Rezultat na kraju utakmice glasio je 3:2 za Slaven.

Utakmicu su bolje otvorili gosti i već u 20.minuti poveli su 1:0 lijepim golom Kristijana Dragičevića. Igrači Slavena su se trgnuli i uspjeli su u 45.minuti izjednačiti na 1:1, golom povratnika u ekipu Elmedina Aličića. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku su se igrači Slavena trudili da postignu više, ali se gosti nisu predavali, već su više puta organizovali kontranapade. Ipak, prvu izglednu priliku imali su fudbaleri Slavena, kada je snažnim udarcem Čolić zatresao desnu golmanovu stativu sa nekih 20 metara. Bilo je to u 65.minuti susreta.

Slaven je uspio povesti 2:1 iz jedanaesterca u 76.minuti utakmice, golom Mirze Salihović, koji je majstorski plasirao loptu u desni golmanov ugao. Isti igrač je nakon jedne lijepe akcije domaćih zatresao i po drugi puta mrežu golmana Rudara, iskosa sa nekih 15 metara, kada je loptu plasirao u lijevi golmanov ugao za vođstvo od 3:1.

Kada se očekivala sigurna pobjeda domaćih gosti su u nekoliko uspjelih napada zaprijetili domaćinima, da bi u samom finišu utakmioce lijepim pogotkom glavom napadač Rudara Alem Hodžić smanjio na 3:2, pa se tim reezultatom utakmica i završila.

Izjave poslije utakmice

Trener Slavene Mido Memišević ovako je prokometnarisao utakmicu:

“Počeli smo utakmcu ležerno i samouvjereno, misleći da ćemo lako doći do pobjede! Ali, ovo je bio dobar znak da se utakmica ne može dobiti u svlačionici već na terenu. Ipak smo bili bolji, igrači su se na vrijeme trgnuli i osvojili smo tri važna boda. U nastavku se nadam boljim igrama”.

Trenmer Rudara Nihad Čehajić je zadovoljan igrom svojih igrača i uputio je čestitke pobjedniku:

“Utakmica je igrana po teškom i mokrom terenu, dobro smo parirali domaćinima i pokazali smo dobru partiju, tako da smo u finišu sureta ishod utakmice učinili neizvjesnom! Nemam primjedbe na ovaj meč, a domaćinima čestitam jer su zasluženo došli do pobjede”!

Najbolji igrač na terenu sa dva postignuta gola bio je Mirza Salihović.

“Postigli smo prvu pobjedu, mada nije bilo lako! Lopta me je slušala i drago mi je što su moji golovi presudili pobjednika”, rekao nam je spretni Salihović.

Radnik Lipnica-Priluk 2:1

Fudbaleri Priluka nisu uspjeli izvući povoljan rezultat iz Lipnice. U ovom meču nisu imali sreće, jer su imali jednog iusključenog igrača i penal za domaćina. Utakmica je završena pobjedom Radnika rezultatom 2:1 (1:0). Tako je preostalo da u narednim utakmicama Prilučani nadoknade izgubljeno u prvom kolu nastavka prvenstva Drugoligaša!

Nakon današnjeg kola Slaven je popravio stanje na tabeli i nalazi se na 6.mjestu sa 23 boda, koliko ima i Priluk na 5.mjestu. Do pomjeranja za po jedno mjesto moglo bi doći u nedjelju, kada u Prokosovićima gostuje Bosna iz Mionice, pa u slučaju pobjede domaćina, Prokosovići bi mogli stići do 3.mjesta na tabeli. Bosna je u Malešiću pobijedila Mladost 2:0, pa je zadržala prvo mjesto sa 29 bodova. I pored poraza na svom terenu  Mladost je sa 25 bodova ostala na 2.mjestu.

Od ostalih rezultata izdvajamo nerješen rezultat Dizdaruše u Tojšićima protiv Sloge 0:0, te pobjedu Mramora protiv Odžaka 4:0. /Š.Gadžo/