Nogomet:Slaven-Velež 2:3

Danas su igrane utakmice 7.kola Prve lige Federacije BiH. U Živinicama je gostovao Velež, koji je u posljednjim trenucima susreta uspio obezbijediti pobjedu. Meč Slaven-Velež završen je rezultatom 2:3.

Prvi dio utakmice gosti su riješili u svoju korist minimalnim vođstvom. U nastavku golom Mirnesa Salihovića Slaven uspijeva izjednačiti na  1:1, ali gosti ponovo vode. U 84.minuti Salihović ponovo poravnava rezultat.Međutim, gosti uspjevaju u 90.minuti postići gol i vratiti se u Mostar s tri boda.

U ostalim susretima postignuti su slijedeći rezultati:Zvijezda-Metalleghe 3:1, Igman-Bosna 3:0, Goražde-Bratstvo 1:0, Rudar-TOŠK 3:2, Vitez-Čapljina 0:0 i Olimpik-Travnik igraju u nedjelju, 23.septembra.

Na tabeli i dalje vodi Velež sa 17 bodova, slijede Orašje 15, Zvijezda 14 itd, dok je Slaven sa 6 bodova na 12.mjestu prvenstvene tabele.