Rukomet: Konjuh -Bosna (Sarajevo) 24:22

gol

Večeras je Konjuh postigao i šestu uzastopnu pobjedu, od kada je počeo drugi dio prvenstva u Premijer ligi BiH. Ovoga puta Konjuuh je pobijedio sarajevsku Bosnu rezultatom 24:22 (10:7). Konjuh je bio u stalnom vođstvu, a prednost je najčešće iznosila 2 gola razlike. Najveću prednost Stolari su postigli u 51.minuti, kada je razlika iznosila  4 gola (18:14). Tada su domaći golovima Smajića /7 metara/ i Krečkovića odmakli na četiri gola prednosti i do kraja utakmice rukometaši Konjuha uspjeli su održati razliku dovoljnu za šestu uzastopnu pobjedu.

Najefikasniji strijela Konjuha bio je Haris Begić sa 5 golova, dok je kog gostiju iz Sarajeva isto toliko golova postigao Muhamed Zulfić.Nakon večerašnjih utakmica Konjuh je zasjeo na 3.mjesto prvenstvene tabele sa 43 boda. Na čelu tabele došlo je do smjene pošto je Čelik pobijedio u Mostaru Zrinjskog rezultatom 30:28. Čelik ima 48 bodova, a Bosna na 2.mjestu bod manje. Derventa je poražena u Prijedoru (26:24), tako da je Izviđača 4.mjesto nakon pobjede nad Kozarom  37:27 (42 boda) , a Derventa peto mjesto sa 41 bodom.

Sastavi ekipa Konjuha i Bosne

Gradska Dvorana Živinice.Gledalaca 1000. Sudije: Dražan Begić i Andrija Knezović (Mostar). Delegat: Dražan Stevanović (Doboj). Semderci: Konjuh 3(1), Bosna 4(3). Isključenja: Konjuh 20 minuta, Bosna 12 minuta. RK Konjuh – RK Bosna 24-22 (10-7)
KONJUH: Omerović (18 odbrana), Husić 1, Alijagić, Muhić 1, Memić, Jaškić 1, Mišić, Krečković 3, Bešić, Smajić 3, Begić 5, Hadžiomerović 4, Tufekčić 3, Zildžić 3, Suljanović (2 odbrane) i Šarić.Trener: Danijel Riđić.

BOSNA: Efendić (12 odbrana), Kondić, Delić 4, Burnazović, Dedović, Hrbat, Vranac, Mehinagić, Bračković 1, Perić 3, Memić 2, Bečić 1, Zulfić 4, Halilković 5, Građan 1 i Dedajić 1.Trener: Zuhdija Korkarić.