rukomet

Večeras su rukometaši Konjuha savladali ekipu Maglaja rezultatom  30:23 (16:10). Od samog početka, kako se i očekivalo, domažći su imali inicijativu i iz minuta u minut povećavali vođstvo, koje je na kraju prvog poluvreena dostiglu 6 golova razlike.

U istom tempu nastavljen je i drugi dio utakmice, u kojem su Stolari željeli sačuvati postojeću prednost, u čemu su i uspjeli.

Najefikasniji strijelci na utakmici bili su Adnan Jaškić kod Konjuha i Benjamin Čičkušić kod Maglaja sa po 9  postignutih golova. Kod domaćih je Nermin Smajić postigao 6, a Hariz Begić 4 gola.

U ostalim utakmicama 25.kola Premijer lige BiH postignuti su slijedeći rezultati: Izviđač-Bosna 31:32, Prijedor-Čelik 34:25, Derventa-Sloga 26:21, Kozara-Gradačac 25:31, Vogošća-Čapljina 47:34, Krivaja-Gračanica 37:32 i Zrinjski-Goražde 31:25.

Na tabeli vodi Bosna sa 56 bodova, 2.mjesto pripada Čeliku sa 54, a 3. Konjuhu sa 52 boda. Slijede Derventa 50 bodova, Gračanica i Vogošća po 43 boda itd./Š.G./