ruka

Večeras je u Gradskoj dvorani u Živinicama pred oko 900 gledalaca  odigrana prvenstvena utakmica 18.kola Premijer lige BiH između Konjuha i Vogošće. Konjuh je slavio rezultatom 29:20 (13:11). Kako rezultat “govori”  gosti su imali  aktivan rezultat tokom prvog poluvremena, ali u nastavku utakmice domaći su povećavali prednost, tako da se kretala između 6 i 9 golova razlike do kraja utakmnice.

Najefiksaniji igrač utakmice je Nermin Smajić sa 8 postignutih golova, po 5 su postigli Amer Zildžić i Haris Begić. U listu strijelaca još su se upisali Adnan Jaškić 3, Adnan Tufekčić 3, Miloš Krečković 2, te po jedan pogodak postigli su Mirnes Muhić, Gafar Hadžiomerović i Nedim Šarić.

Kod gostiju najviše golova postigao je Aid Selimović-ukupno 7, Emir Šahinović 5, Jasmin Omerović 4 i po 1 gol postigli su  Nedim Kadrić, Haso Ćosić, Emil Bećar i Edin Bajramović.

Konjuh je večerašnjom pobjedom zadržao 4.mjesto na prvenstvenoj tabeli sa 34 osvojena boda./Š.G./