Konjuh11

Večeras je Konjuh postigao prvu prvenstvenu pobjedu u nastavku preventva Premijer lige BiH za rukometaše. Izvojevana je teška pobjeda protiv Zrinjskog rezultatom 30:29 (13:12). Utakmica je bila izjadnačena većim dijelom da bi u zadnjih desetak minuta prisutvoali savim neizvjesnoj završnici.

Gosti su imali stalnu prednost od jednog gola da bi domaći sustizali i od  58.minute poveli 29:28 golom Jaškića. Gosti su uspjeli izjednačiti preko opasnog strijelca Marka Hercoga, ali je novajlija u timu Stolara Adnan Jaškić još jednom odlučio, ovoga puta za konačnih 30:29.

Najviše golova za domaće postigli su Nermin Smajić 6, Mihret Husić 5, te Adnan Jaškić i Amer Zildžić po 4, dok je strijelac utakmice bio Marko Hercog sa 12 postignutih golova. U ekipi Zrinjskog iz Mostara još se po efikasnosti istakao Marko Pervan sa 7 golova.

Nakon 16.kola Premijer lige BiH Konjuh zauzima 5.mjesto na prvenstvenoj tabeli sa 28 bodova, koliko ima i Vogošća, koja je večeras gostovala kod Kozare. U ovom meču Kozara je pobijedila Vogošću rezultatom 32:31.  I pored poraza od sarajevske Bosne Čelik je i dalje na čelu tabele sa 38 bodova, Derventa i Bosna imaju po 35, Izviđač na 4.mjestu ima 30 bodova./Š.G./