Rukometašice Živinica nastvaljuju pobjednički niz, pa su i danas u Gradskoj dvorani uspjele savladati ekipu Turbine iz Jablanice visokim rezultatom 27:15 (9:6). Od drugog minta, kada su povele, Živiničanke prednost nisu ispuštale do kraja utakmice.

Ako je i bilo neizvjesnoti u prvom dijelu susreta, u nastavku je bila “samo jedna ekipa na terenu”. Iz minuta u minut prednost se povećavala da bi na kraju susreta razlika u korist domaćih iznoslila čak 12 golova.

Golman ekipe Almira Puzić je imala 14 odbrana i bila je velika prepreka protivničkim rukometašicama u postizanju golova:

“Ove sezone igramo sve bolje i zasluženo se nalazimo na prvom mjestu tabele.Danas smo igrale veoma dobro, a posebno bih pohvalila Melisu Islamović, Berinu Brčaninović i Nikolinu Markelić, mada smo sve dale doprinos visokoj pobjedi”.

Sa novom pobjedom i tri osvojena boda ŽRK Živinice je i dalje na prvom mjestu tabele Prve lige Federacije BiH, sa ukupno 15 bodova./Š.G./