Večeras je Konjuh pobijedio ekipu sarajevske Bosne rezultatom 29:21 (15:8). Rukometaši Konjuha dobro su otvorili utakmnicu i prvo poluvrijeme završili sa ubjedljivih 7 golova razlike u svoju korist. Početkom drugog dijela gostujući igrači su pojačali tempo i nastojali izvući povoljniji rezultat, tako da su nakon desetak minuta smanjili prednost domaćih na 4 gola.

Stolari su ipak pokazali da su trenutno bolja ekipa pa su do kraja susreta postigli visoku pobjedu od 8 golova razlike.

Najbolji strijelac utakmice bio je Nermin Smajić iz Konjuha sa 9 pogodaka, slijede ga Mihret Husić i Mirnes Muhić sa po 5 golova itd.

Kod Bosne je Haris Bračković postigao 6, Adi Džinović 5, te Edo Mehinagić i Emir Husejbegović po 5 golova.

Ovo je bila posljednja utakmica Premijer lige BiH, a prvo mjesto osvojila je ekipa Izviđača, dok je Konjuh plasiran u sredini tabele, na 7.mjesto sa 34 osvojena boda.

Nogomet: Pobjeda Fortune i poraz Slavena

Slaven danas nije uspio pobijediti Slogu iz Simin Hana. Rezultat utakmice Salven-Sloga glasio je 0:2, čime su gosti pokazali da najozbiljnije računaju na naslov prvaka u Drugoj ligi FBiH-Sjever.

Nogometašice Fortune danas su pobijedile ekipu Čapljine rezultatom 12:0 i tako još jednom potvrdile kvalitet i superiornost u Prvoj ligi Federacije BiH. O utakmici se nema šta reći pošto rezultat sve govori!/Š.G./