U Banjoj Luci je juče održan 4. polumaraton koji je najviše radosti donio trkačima iz Kenije a učesnici su bili iz 40 zemalja svijeta.

Naš tim je predstavila Neda Kudić na ovom izuzetno konkurentnom polumaratonu (21km) sa vremenom 1 sat 57 minuta što je odličan rezultat. Ovog puta nastupilo je nešto više od 10.000 učesnika iz ženske te muške konkurencije što je do sad rekord. Vremenski uslovi su bili povoljni, pola trke bilo je sa naoblakom što većini odgovara a poslije toga sunačano gdje je temperatura rasla preko 20C°. Bitno je naglasiti da je naša sugrađanka istrčala svoj prvi polumaraton i postala jedna od rijetkih Živiničanki koje su uspjele u tome.

Pobjednik 4. Banjalučkog m:tel polumaratona je Moses Kipruto Kibire (01:06:18), drugo mjesto osvojio je Benard Muinde Matheka (1:07.33) , dok je na trećem mjestu Stanley Kipruto (1:08:41). I ove godine apsolutnu dominaciju na banjalučkoj stazi ostavarili su takmičari iz Kenije.
Srđan Samardžić, jedan od naših najuspješnijih atletičara završio je trku na šestom mjestu (1:11:55).

U ženskoj kategoriji pobijedila je Kristin Mora Oigo iz Kenije (01:12:53). Drugo mjesto osvojila je Bojana Bjeljac iz Hrvatske (1:15,21), dok je treće mjesto zauzela Teodora Simović iz Srbije (1:15:35).
Naša olimpijka Lucia Kimani zauzela je petu poziciju (1:20:55)./Eldar Hrustemović/