Drugo izdanje Mostarskog polumaratona je okupilo blizu 500 takmičara i još toliko učesnika na humanitarnoj trci građana (4km) i dječjoj trci (1km).

U muškoj konkurenciji završnica je bila vrlo uzbudljiva, srpski olimpijac Darko Živanović ulazi u cilj brže od višestrukog BH prvaka Alije Imamovića za jednu sekundu (1:11:06 odnosno 1:11:07), treće mjesto zauzeo je Ivan Bulić sa vremenom 1:16:23.

Naš klub TRK Živinice je imao dva predstavnika: Jasmin Nukić završio je na 243. mjestu sa vremenom 2:03:27, dok je Eldar Hrustemović bio 122. sa vremenom 1:44:41. Muška konkurencija brojala je ukupno 324 učesnika.

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto bila je Matea Parlov sa vremenom 1:17:23, druga Lucia Kimani 1:17:40 i treća Amela Trožić./Press TRK Živinice/

Na slici: Eldar Hrustemović i Jasmin Nukić