orka

Minule subote 19. aprila,  u sportskoj Areni u Zenici, u organizaciji Karate kluba “Internacional”,  održan je Medjunarodni karate turnir za djecu, kadete i juniore pod nazivom “ZENICA OPEN 2014”. Na turniru je uzelo učešće 481 takmičar iz 49 karate klubova.

Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac u pratnji trenera Denisa Kurtića, nastupio je sa 5 takmičara koji su osvojili ukupno 6 medalja i to jednu zlatnu, dvije srebrene i 3 bronzane
medalje.

Zlatnu medalju je osvojio Hamza Čajić u kategoriji borbe dječaci 14 godina -70 KG.

Srebrene medalje su osvojili Šejla Đulić u kategoriji borbe djevojčice 13 godina -47 KG i Halima Čajić u kategoriji borbe djevojčice 11 godina +40 KG.

Bronzanim medaljama su se okitili Haris Muradbašić u kategoriji kate dječaci 12 godina i borbe dječaci 12 godina -40 KG i Nedim Bandić u kategoriji kate dječaci 12 godina.

Na slici: Karatisti sa osvojenim medaljama