OIK:Pripreme za izbore po planu
02.09.2010 12:42
1 komentar
Sutra i zvanično počinje predizborna kampanja političkih stranaka, koje su se prijavile za učešće na izborima 3.oktobra. Dok se političke paritje bore kako osvojiti što više glasova građana, dotele izborne komisije pripremaju organizaciju samog sprovođenja izbornih aktivnosti.
Opštinska izborna komisija Živinice u sastavu Muhamed Tulumović, predsjednik i članovi Jasminka Jovičić, Hasan Ramić, Gordana Tadić i Suad Avdagić uradila je sve planom predviđene poslove.Šire o tome saznajemo od člana OIK Živinice Hasan Ramića /slika na naslovnici/:
„Obavljeno je niz aktivnosti, kao što je utvrđivanje biračkih spiskova, određivanje biračkih mjesta i drugih neophodnih detalja.Tako na cijelom opštinskom području imamo upisanih u biračke spiskove 49 446 građana i oko 1500 građana koji imaju pravo glasati u odsutnosti.Od 6.do 9.septembra dolaze konačni birački spiskovi i tada će se znati precizno koliko je birača upisano.
Za sve njih određeno je 80 biračkih mjesta, kao i 3 biračka mjesta za glasanje u odsutnosti.Još nije određeno, ali se predviđa da ćemo imati 2 do 3 mobilna tima.U Drugoj osnovnoj školi je određeno mjesto za glasanje u odsutnosti (079A501) i tu će se moći glasati nepotvrđenim glasačkim listićima, a to su oni birači koji poslije 19.avgusta do dana izbora prvi puta predaju zahtjeve za vađenje ličnih dokumenata.Na tom mjestu moći će glasati i osobe koje žive u inostranstvu, a zatekli su se u Živinicama u vrijeme glasanja“.
Najveće biračko mjesto biće u Mješovitoj srednjoj školi Živinice, gdje će 882 građana biti u biračkim spiskovima, dok je najmanji broj upisanih u D.Lukavcii, svega 267 birača.
U toku su aktivnosti OIK Živinice na imenovanju biračkih odbora, koji će proći proces edukacije, o čemu Ramić kaže:
„U odnosu na dosadašnju praksu novina je uvođenje obuke za članove biračkih odbora, nakon čega polažu ispit za dobivanje certifikata.Imenovanje članova ćemo završiti do subote, a obuku ćemo provesti od 13. do 23.septembra.Političke partije su dužne do sutra dostaviti imena svojih posmatrača, kako bi se sva potrebna procedura obavila na vrijeme“.
Već od 6. do 13.septembra u OIK stiže neosjetljivi materijal (olovke, gumice, paravani), dok osjetljivi materijal (glasački listići) stiže u posljednjoj dekadi ovog mjeseca.
Građani će imati priliku da se na narednim izborima 3.oktobra opredjele za više od 30 političkih partija, koalicija ili nezavisnih kandidata.Tokom narednih 30 dana političke partije i svi učesnici na izborima građanima će predočiti svoje programe, a koji će se građanima najviše dopasti ostaje da sačekamo 3.oktobar!/Š.G./
Kampanja prije listića
Slične vijesti
KOMENTARI
OVOG AVDAGICA NEMA GDJE NEMA,U SVIM STRUKTURAMA JAVNOG ZIVOTA,POD NAVODNICIMA,SVAKA CAST,DERI JARANE!!!
DODAVANJE KOMENTARA
Ostavljati komentare mogu samo registrovani korisnici, molimo vas da se registrujete ili logujete kako bi mogli ostaviti komentar.