SUND BiH:Nastavljeno potpisivanje peticije
08.09.2010 13:08
6 komentara
Danas je u organizaciji Stranke udruženih nezavisnih demokrata Bosne i Hercegovine /SUND BIH/ Živinice nastavljeno potpisivanje peticije za izmjenu Zakona o nekretninama.Naime, vijećnik Općinskog vijeća Živinice Hamdija Numanović je 10.maja 2007.godine pokrenuo inicijativu prema Predstavničkom domu Parlamenta Bosne i Hercegovine za donošenje Zakona o preuzimanju katastarske evidencije novog premjera i uspostavljanja upisa prava vlasništva nad nekretninama u zemljišnim knjigama u Bosni i Hercegovini.
Aktivista i portparol ove političke partije Rahman Džekić, ujedno i kandidat za Skupštinu TK ističe da je odziv građana danas bio vrlo dobar:
„Nije ni čudo što je odziv građana tako dobar, jer to je u interesu svih. Donošenjem ovog Zakona u BiH, bilo bi omogućeno da se u zemljišnim knjigama brišu suvlasnici nekretninama, a upišu stvarni vlasnici i posjednici tih nekretnina.Dok naši političari troše pare na skupe bilborde i plakate, mi iz SUND BiH na konkretan način pomažemo građanima, a ovo za izmjenu pomenutog Zakona samo je jedan od brojnih načina na koji pomažemo.Danas smo na ulicama Živinica dijelili lekte o tome, da građani vide za što se mi zalažemo.Ranije smo prikupili oko 5 hiljada potpisa, a danas blizu hiljadu!“
Na štandu kod Bezistana zatekli smo aktiviste, uglavnom su to bili kandidati za Skupštinu TK, Dinela Čičkušić, Edisa Đulić /slika na naslovnici/, Rahman Džekić , Emir Hodžić i Vahdet Siočić, a veliku podršku pružao im je i pomagao predsjednik OO SUND BiH Živinice Zahid Mušić.
„Ovaj Zakon doprinio bi brži ekonomski razvoj, investicije, zapošljavanje, jednostavnije dobijanje kredita i vršenje transakcija na tržištu imovine, plansko korištenje zemljišta, jednostavnije i jeftinije izdavanje dozvola za gradnju, sprečavanje korupcije i nelegalne izgradnje objekata, a sva evidencija u zemljišnim knjigama i katastru bila bi potpuno kompatibilna, kako stoji u letku koji danas građanima objašnjava stav SUND BIH po tom pitanju“, ponovio nam je Mušić.
Današnjim potpisivanjem peticije građani će dati svoj doprinos nastojanjima SUND BIH Živinice da im pomogne, kako bi Predstavnički dom Parlamenta BiH donio Zakon o preuzimanju katasterske evidencije novog premjera i uspostavljanja upisa prava vlasništva na nekretninama u zemljišnim knjigama u BiH./Š.G./
Današnje potpisivanje peticije za izmjenu Zakona o nekretninama
Kandidati SUND BiH za Skupštinu TK, koji su dežurali kod Bezistana
Slične vijesti
KOMENTARI
Napisano
08.09.2010 15:00 od
mujdza
A ja se baš pito , što li nam se to SUND ušutio ?
Napisano
08.09.2010 19:09 od
CHIVAS
Zivio seljakluk.....Roko potpisujem!
Napisano
09.09.2010 00:18 od
Questor
Jadni ovi ljudi!
Napisano
09.09.2010 14:41 od
Roko
Zasto je moj komentar izbrisan? Neki ljudi mogu pisati sta hoce,a neki ne...Izgleda da je tako!
Bravo svaka cast uz vas smo, samo naprijed.Znate kako kazu ljubomorne duse mogu da vam... :P
DODAVANJE KOMENTARA
Ostavljati komentare mogu samo registrovani korisnici, molimo vas da se registrujete ili logujete kako bi mogli ostaviti komentar.