ŽRK Živinice ŽRK Ljubuški 33:29

Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:200.Sudije: Obrenko Miljković i Duško Ristanić.Delegat: Hamid Džandžanović.Isključenja:Živinice 10 min,  Ljubuški 16 min.Sedmerci:Živinice 5/4,  Ljubuški  6/6.Rezultat:ŽRK Živinice-HŽRK Ljubuški  33:29 (16:9).

ŽIVINICE:Tešanović (2 odbrane),  Bajrić, Sarajlić 5, Goletić, Mujagić 8 (3), Nukić 7 (1), Jamaković 4, Puzić ( 16 odbrana), A.Pejkušić 5, Bošković 4 (4) i S.Pejkušić.Trener:Rizah Memišević.

LJUBUŠKI: Stojak (3 odbrane), Pavlović, Prusina 8 (6), Nosić, Mišetić 3, Kolak, Vrdoljak 2, Grbavac, Jelčić (9 odbrana), Pavlović 4, Bebić 3, Šunjić 4 i Tolić 5.Trener:Petar Šuvak.

Večeras je ekipa ŽRK Živinice uspjela postići drugu pobjedu ove sezone, ovoga puta protiv vrlo dobre ekipe Ljubuškog, rezultatom 33:29. Zanimljivo je istaći da su Živiničanke od prve minute preuzele inicijativu i nisu je  ispuštale do kraja.Gol razlika je dostizala i do plus 7 golova i to na samom kraju poluvremene, kada je bilo 16:9.

I u drugom dijelu nastavljeno je istim intenzitetom i velika razlika golova je bila sve do 42.minute, od kada gošće uspijevaju smanjivati gol razliku, tako da je u 55.minuti rezultat glasio 30:28 u korist domaćina.Ipak, do kraja utakmice Zirajeta Mujagić dva puta i Asmira Nukić uspijevaju postići golove, što je bilo dovoljno za ubjedljivu pobjedu nad favorizovanom ekipom iz Ljubuškog.

Najviše golova u domaćoj ekipi postigle su Zirajeta Mujagić 8,  Asmira Nukić  7 i Amila Pejkušić 5.Na golu je vrlo dobro čuvala mrežu Almira Puzić, koja je uspjela 16 puta zaustaviti šuteve protivničkih rukometašica.Kod gošći je najviše golova postigla Andrea Prusina, ukupno 8 pa je tako, uz Zirajetu Mujagić,  ponijela epitet najefikasnijeg igrača utakmice./Š.G./