Karate:Uspjesi Đozića i Čajića za državni dres

U sportskoj dvorani Burch Univerziteta u Sarajevu, održano je Državno prvenstvo u karateu za seniore. Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, u pratnji trenera Željka Zombre, nastupio je sa 3 takmičara, koji su osvojili jedno srebro, jednu bronzu i plasman na 5 mjesto.

Srebrenu medalju i titulu viceprvaka BiH, osvojio je Mensur Đozić u kategoriji borbe seniori -75 KG. Bronzani je bio Hamza Čajić u kategoriji borbe seniori -84 KG, dok je 5. mjesto osvojio mladi Haris Muradbašić u kategoriji seniori -75 KG, kojemu je ovo ujedno bio i prvi nastup u seniorskoj kategoriji.

Đozić i Čajić ovim rezultatima osigurali su svoja mjesta u reprezentaciji BiH za predstojeće Balkansko prvenstvo u Beogradu, gdje će se boriti za svoje mjesto i na Evropskom prvenstvu./Tim za medije/