KBS Seiken:Viceprvaci turnira u Tuzli

U nedjelju, 13.10.2019. godine, u povodu 100 godina Radničkog sportskog društva „Sloboda“ Tuzla, u velikoj dvorani SKPC “Mejdan” je održano kantonalno takmičenje u karateu. Tehnički organizator turnira je bio Karate klub „Sloboda“ Tuzla, te im ovom prilikom čestitamo na odličnoj organizaciji i velikom jubileju. Učešće na takmičenju je uzelo 449 karatista iz 21 karate kluba.

KBS “SEIKEN” Živinice sa svojih 63 takmičara je imao izvanredan nastup, osvojivsi ukupno 28 medalja, od toga 7 zlatnih, 5 srebrenih i 5 bronzanih u službenim, te 2 srebrene i 9 bronzanih u neslužbenim (predpionirskim) kategorijama, što je bilo sasvim dovoljno da na ovom turniru osvojimo titulu VICEPRVAKA u ukupnom plasmnu klubova, izuzimajući domaćina turnira, kako to nalaže sportki kodeks!!!