Košarka: Travnik-IBU Spartans 87:81

Prvi nastup u A1 ligi FBiH ekipa IBU Spartans imala je na gostovanju kod ekipe Travnika. U veoma dobroj utakmice sa visokim ritmom, pobjedu je odnijela domaća ekipa, rezultatom 87:81. Naši momci su ušli u utakmicu nešto lošije od domaćina koji su imali skoro 100% šut.

U nastavku smo sve tri četvrtine bili bolji, ali su domaćini ipak odolili pritisku. Zadnja šansa da preokrenemo utakmicu je bila 30 sekundi do kraja, kada smo imali napad na -4, međutim, sudije nisu odsudile dosta grube kontakte na Grošiću, a kasnije i na Ljutoviću.

Najefikasniji u našem timu su bili Korkutović sa 33, Meštrić sa 18, te Grošić sa 11 poena i 13 skokova. Pored iskusnih odličnu partiju je igrao Andelija, Kasumović i Livadić koji još nastupaju za juniorsku selekciju.