Košarka:Gradina-Basket 86:85

Prošle nedjelje odigran je derbi susret dvije prvoplasirane ekipe,KK Gradina Srebrenik i KK Basket Živinice.Domaćini su imali više sreće i Živiničani su poraženi za svega pola koša razlike, tako da je meč završen pobjedom Gradine rezultatom 86:85.

Prvih 10 minuta naša ekipa je bila neprepoznatljiva, nekoliko minuta smo bili bez poena, što ekipa iz Srebrenika koristi i već u prvoj četvrtini naša ekipa zaostaje sa dvocifrenom razlikom. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 54:32.

U drugom dijelu posve drugačija utakmica,ekipu Gradine smo sveli na 22 poena u zadnjih 20 minuta, mnogo bolja odbrana i nekoliko lakih poena našu su ekipu približili samo na poen zaostatka, ali za nešto više nije bilo ni snage ni vremena.

Zaslužena pobjeda ekipe iz Srebrenika koja sada zauzima prvu poziciju sa omjerom 8-3, a naša ekipa Basketa je drugoplasirana sa omjerom 7-4. Preostalo je 4 kola do kraja regularnog dijela prvenstva.Tako vrh tabele izgleda ovako:Gradina ima 19 bodova, KK Basket 18 i Željo na 3.mjestu ima 17 bodova.

Slijedeće kolo dočekujemo ekipu KK Živinice, koje su u prošlom kolu pobijedile Brčko rezultatom 100:83.