Košarka:KK Živinice-KK Vogošća 85:81

Ekipa KK Živinice postigla je pobjedu u prvoj utakmici play off-a za plasman u Premijer ligu BiH.U veoma dobroj i neizvjesnoj utakmici rezultat na kraju glasio je 85:81 za KK Živinice.

Iako je prvo poluvrijeme završeno 11 koševa razlike u korist gostiju, to nije obeshrabrilo ekipu Azura Korlatovića, koja je u samom finišu uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist.Gosti su od samog početka utakmice nametnuli visok ritam, te su u par navrata imali i dvocifrenu prednost.Međutim, naši momci su smogli snage i na kraju sasvim zasluženo ostvarili sigurnu pobjedu za naš klub.

Ekipu je predvodio Enes Latifagić sa double-double učinkom 28 poena i 13 skokova, uz odlične Korkutovića sa 20 poena, Mahlon Jones sa 18,te Meštrića 11 poena.

Treba napomenuti, da smo ovu utakmicu igrali bez dva centra Vrtagića i Barukčije, te da je Mirza Hrnčić uz povredu upisao samo nekoliko minuta.Gostujućoj ekipi se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri, kao i profesionalnosti koju su pokazali na utakmici.

KK Živinice se okreće drugoj utakmici u ovoj seriji protiv Vogošće, koja će se igrati u srijedu, gdje će ekipa sigurno pokušati na gostujućem terenu odigrati što bolje može u ovom trenutku./Dino Ahmetović/