Košarka:KK Živinice-Spars 85:66

Večeras su u Gradskoj dvorani košarkaši Živinica pobijedili ekipu Sparsa rezultatom 85:66.Visoka pobjeda je dobra zaliha pred revanš na Ilidži.

Gosti su večeras bili bolji samo u prvoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist 13:19.Već do poluvremena stanje se mijenja.Zahvaljujući boljoj igri drugu četvrtinu KK Živinice rješava u svoju korist 26:13, tako da se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 39:32.

Nakon poluvremena i savjeta trenera Azura Korlatovića ekipa KK Živinice organizuje bolju igru, svi igrači su pružili maksimum i na akraju treće četvrtine vode 67:50.

Do kraja utakmice domaćini su uspjeli održavati visoku prednost i na revanš  putuju sa prednošću od 19 koševa razlike.

Korkutović i Smajlović postigli su po 22 koša, te predvodili Živiničane do pobjede u play offu doigravanja za plsaman u Premijer ligu BiH.