Održana manifestacija izbora najboljih sportista TK

U organizaciji Sportskog saveza Tuzlanskog kantona sinoć je u BKC TK održana 26.manifestacija izbora najbojih sportista Tuzlanskog kantona.Igor Emkić, član KBV „Flek Tom-Cat“ Tuzla u pojedinačnim i Dino Hamidović, rukometni reprezentativac Bosne i Hercegovine, u ekipnim sportovima, proglašeni su najboljim sportistima Tuzlanskog kantona u 2019. godini.

Igor Emkić, je član Kluba borilačkih vještina Flek Tom Cat Tuzla. Dugogodišnji je reprezentativac Bosne i Hercegovine u kickboxingu, koji je u posljednjih 10 godina ostvario značajne rezultate i u evropskim okvirima, a sportistom godine u TK proglašavan je više puta.

Nekoliko godina je pauzirao od amaterskih mečeva, jer je bio posvećen napredovanju kao oficir oružanih snaga Bosne i Heregovine, u 2019. godini se ponovo aktivirao da na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu, koje se održavalo u našoj zemlji gdje je branio boje Bosne i Hercegovine i osvojio srebrenu medalju u disciplini K1 style i time još jednom dokazao da spada u red najuspješnijjih bh. kickboxera u posljednjoj deceniji.

Dino Hamidović je prošle sezone najbolji igrač Rukometnog kluba Gračanica sa kojim je osvojio treće mjesto u najkvalitetnijem rukometnom takmičenju u našoj državi. Kao najbolji strjelac Premijer lige BiH stekao je status rukometnog reprezentativca naše države, bio najbojih igrač kvalifikacijse utakmice sa Finskom u Tuzli, a kao reprezenativac BiH nastupio je i na Evropskom prvenstvu 2020. koje je u toku i na kojem naša reprezentacija na žalost nije prošla prvi krug. Od ove sezone igra u ekipi Trima iz Slovenije.

U ostalim kategorijama priznanja su dobili-NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTI OSOBA SA INVALIDITETOM:

Kadira Nukić, Streljački invalidski klub „Tuzla“,Senija Islamović, Kuglaška sekcija Sportskog saveza,Vernes Tursum i Streljački invalidski klub „Tuzla“.

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA OSOBA SA INVALIDITETOM je Jasmin Brkić, OKI „Drina“ Sapna.

NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA OSOBA SA INVALIDITETOM je Streljački invalidski klub Tuzla, SKISO Sinovi Bosne Lukavac i ekipa Sportskog saveza TK u kuglanju.

NAJUSPJEŠNIJI TRENER OSOBA SA INVALIDITETOM je Ejub Mehmedović, trener reprezentacije BIH u sjedećoj odbojci.

NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA:Sandro Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla, Dajana Ibrić, ŽKK RMU“ Banovići i Zaim Kulanić, KBS „Golden team“ Kalesija.

PRIZNANJA ZA POSTIGNUTE REZULTATE U 2019. GODINI U KATEGORIJI KADETA:Kenan Mehmedović, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla, Ema Lovrić, STK „Kreka“ Tuzla, Lana Jurčenko, ŽKK „Jedinstvo Dženex“ Tuzla, Mia Tanović, KVS „Sprint“ Tuzla, Vanja Hodžić, Teniski klub „Sloboda“ Tuzla, Kenan Dračić i Plivački klub „Zmaj Alpam“ Tuzla.

NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA:Almin Hodžić, KBV „Flek Tom-Cat“ Tuzla, Sadin Mulahalilović, KK „Tempo“ Gradačac i Belmin Mrkanović, Atletski klub Doboj Istok.

NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA:Hamza Čajić, KBS Orkka Lukavac, Dženita Kahvedžić, ŽKK RMU“ Banovići i Rusmir Malkočević, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla.

PRIZNANJA ZA POSTIGNUTE REZULTATE U 2019. GODINI U KATEGORIJI JUNIORA I SENIORA:Stefani Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla, Haris Muratbašić, KBS Orkka Lukavac, Emir Krajinić, OKK Sloboda Tuzla, Huso Turić, KBS „Golden team“ Kalesija, Benjamin Nurkić, Karate klub Winer Tuzla i Mensur Đozić, KBS Orkka Lukavac.

NAJUSPJEŠNIJI TRENERI:Željko Zombra, KBS Orkka Lukavac, Anto Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla, Senad Osmanović, KBS „Golden team“ Kalesija, Hajrudin Trle, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla, Damir Doborac, Rukometni klub Gračanica i Maid Fazlović, Hrvački klub „Sloboda“ Tuzla.

NAJUSPJEŠNIJI KLUBOVI U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:KBS Orkka Lukavac, Karate klub „DO“ Tuzla i Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla.

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE U KOLEKTIVNIM SPORTOVIMA:Ženski Košarkaški klub RMU Banovići, OKK Sloboda Tuzla i Rukometni klub Gračanica.

Posebna priznanja Sportskog saveza dobili su: Hasan Sejdinović, Boris Kasumović, Šefik Gadžo, Vehbija Tokić, Mirsad Nokto, Hajra Mehić, Osman Bukvić, Zlatko Berbić i RSD Sloboda.

U muzičkom dijelu programa nastupili su magistar klasične gitare Elvis Sivčević i magistrica violine Šejla Glinac.

Najmlađi dobitnici priznanja dobili su i poklone proizvođača sportske opreme No 1.

Pokrovitelj manifestacije bila je Vlada Tuzlanskog kantona, a sponzori: Centralno grijanje d.d. Tuzla, Hotel Soni Lux Tuzla, Solana d.d. Tuzla, Sarajevski kiseljak, Motorex Gračanica, Prolab Sarajevo, Number 1 – Sportska oprema, Riva d.o.o. Tuzla, Turistička zajednica TK Skupština Tuzlanskog kantona i Termoglas Živinice.