Sportski savez proglasio najbolje sportiste

Sportski savez Grada Živinice organizovao je tradicionalnu manifestaciju proglašenja sportista godine, ekipa i sportskih radnika za proteklu 2019.godinu.Manifestacija je održana sinoć u Bosanskom kulturnom centru.

Predsjednik Sportskog saveza Grada Živinice Denis Brčaninović nam je rekao da je konkurencija bila veoma jaka i da je komisija imala težak zadatak, ali ga je valjano uradila:

“Poznato je da su Živinice oduvijek važile za mjesto gdje se rađaju vrhunski talenti, koji danas u raznim sportovima nastupaju za najbolje svjetske klubove, počev od nogometa, košarke i još nekih sportova.Protekla godina takođe je bila uspješna za naše sportiste i klubove, tako da imamo svoje predstavnike u najjačim državnim ligama BiH.Čestitam svim našim sportašima za postignute uspjehe i za očekivati da ćemo i dalje, uprkos pandemiji COVID-19, nizati uspjehe širom BiH pa i šire”.

Donosimo pregled proglašenja pobjednika u sportskim disciplinama, prema redosljedu kako je to sinoć teklo slovom moderatora Elmira Krivalića:

PIONIRI KOLEKTIVNO DJEČACI:1. HALILOVIĆ VAHID RK KONJUH i 2. SALIHOVIĆ AMAR NK SLAVEN.

PIONIRI KOLEKTIVNO DJEVOJČICE:1. OMEREFENDIĆ EMA ODBOJKAŠKI KLUB STARS
i 2. DELIĆ AMILA ŽENSKI FUDBALSKI KLUB FORTUNA.

PIONIRI POJEDINAČNO DJEČACI:1. ŠIŠIĆ AHMED KLUB BORILAČKIH SPORTOVA SEIKEN ŽIVINICE i 2. ČIČKUŠIĆ NADIR BOKSERSKI KLUB ŽIVINICE.

PIONIRI POJEDINAČNO DJEVOJČICE:1. AHMETOVIĆ ŠEJLA KLUB BORILAČKIH SPORTOVA SEIKEN ŽIVINICE.

KADETI EKIPNO DJEČACI:1. DELIĆ AMER NK SLAVEN i 2. ANDELIĆ FIKRET RK KONJUH.

KADETI EKIPNO DJEVOJČICE:1. HODŽIĆ SAMINA FORTUNA,2. BEĆIROVIĆ AZRA KK ŽIVINICE i 3. PARIPOVIĆ ARNELA OK STARS.

KADETI POJEDINAČNO DJEČACI:1. TVRTKOVIĆ ALEN BOKSERSKI KLUB ŽIVINICE.

KADETI POJEDINAČNO DJEVOJČICE:1. TANOVIĆ EMINA KLUB BORILAČKIH SPORTOVA SEIKEN ŽIVINICE.

JUNIORI KOLEKTIVNO MUŠKI:1. BEČIĆ ADNAN RK KONJUH i 2. MERDANOVIĆ JASMIN NK SLAVEN.

JUNIORI KOLEKTIVNO ŽENE:1. NURKIĆ DŽEMILA KK ŽIVINICE, 2. KAMBEROVIĆ ZERINA OK STARS i 3. ZUBOVĆ BELMA.

JUNIORI POJEDNIČNO MUŠKI:1. MULABDIĆ ADNAN KLUB BORILAČKIH SPORTOVA TOM CAT ŽIVINICE.

JUNIORI POJEDINAČNO ŽENE:1. HODŽIĆ ŠAHA STRELJAČKI KLUB ŽIVINICE.

SENIORI KOLEKTIVNO MUŠKI:1. MEŠTRIĆ DENIS KK ŽIVINICE,2. ŠEMIĆ MUHAMED NK SLAVEN.

SENIORI KOLEKTIVNO ŽENE:1. HODŽIĆ VILDANA FORTUNA,2. SMAJIĆ AMINA OK STARS.

SENIORI POJEDNAČNO ŽENE:1. MUSIĆ SAMRA BOKSERSKI KLUB ŽIVINICE i 2. MUSIĆ ENISA KLUB BORILAČKIH SPORTOVA SEIKEN ŽIVINICE.

SENIORI POJEDINAČNO MUŠKI:1. BAŠIĆ MAID KLUB BORILAČKIH SPORTOVA TOM CAT ŽIVINICE,2. ČERGIĆ ARMIN KLUB BORILAČKIH SPORTOVA SEIKEN ŽIVINICE.

EKIPE MUŠKE:1. KOŠARKAŠKI KLUB ŽIVINICE,2. BOKSERSKI KLUB ŽIVINICE

EKIPE ŽENE:1. ŽENSKI FUDBALSKI KLUB FORTUNA,2. ODBOJKAŠKI KLUB STARS i 3. STRELJAČKI SPORTSKI KLUB KONJUH ŽIVINICE.

EKIPE INVALIDNIH SPORTOVA MUŠKI:1. UDRUŽENJE SLIJEPIH GRAĐANA ŽIVINICE

EKIPE OSOBA SA INVALIDITETOM ŽENSKA EKIPA:1. STRELJAČKI KLUB OSOBA SA INVALIDITETOM.

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA OSOBA SA INVALIDIDTETOM MUŠKI:1. NOĆAJEVIĆ NIJAZ RIBARSKI KLUB MRENA ŽIVINICE.

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA OSOBA SA INVALIDITETOM ŽENSKI:1. HODŽIĆ ALMA STRELJAČKI KLUB OSOBA SA INVALIDITETOM ŽIVINICE.

SPORTISTA GODINE:1. HASIĆ SELMA ŽENSKI FUDBALSKI KLUB FORTUNA

POSEBNA PRIZNANJA:1. HRNJČIĆ MIRZA KOŠARKAŠKI KLUB ŽIVINICE,2. VEJZOVIĆ HAJRUDIN ATLETIKA TEHNOGRAD TUZLA i 3. ZIJAD SALIHOVIĆ MALONOGOMETNI KLUB BAŠIGOVCI.

TRENERI:1. KARIĆ NERMIN,2. VEJZOVIĆ MIRNES i 3. SALIHOVIĆ MIRZA.TRENER U INVALIDNIM SPORTOVIMA:1. JAKIĆ DRAGO.

SPORTKSI RADNIK:1. MAŠIĆ HALID,2. JOZO BANOVIĆ,3. BRČANINOVIĆ ELDIN,4. BERIDAN JUSUF,5. AHMETOVIĆ DINO i 6. ĐULOVIĆ ZIJAD.

NAGRADA ZA OSTVARENE REZULTATE:1. ZENUNOVIĆ LARISA KLUB BORILAČKIH SPORTOVA SIKEN ŽIVINICE,2. MUJIĆ ŠEFIKA STRELJASČKI KLUB OSDOBA SA INVALIDITETOM.

MLADE NADE SPORTA:1. ADEMOVIĆ LARISA KLUB BORILAČKIH SPORTOVA SEIKEN ŽIVINICE,2. HABADŽIĆ NEJLA OK SATRS.

POSEBNO NADARENI SOPORTISTI:1. KADIRIĆ HAZIM OKI ŽIVINICE./Sposrtski savez Grada Živinice/